صفحه اصلی / دانشگاه / دانشگاه پیام نور مشهد، قطب هوافضای شرق کشور/احتمال جابجایی رکورد های کشوری
طراحی سایت در مشهد

دانشگاه پیام نور مشهد، قطب هوافضای شرق کشور/احتمال جابجایی رکورد های کشوری

 سرویس دانشگاه: گروه گلایدر دانشگاه پیام نور مشهد در سال ۹۱ تاسیس شده و در سال ۹۲ در مسابقات گلایدر دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان که شهریور ماه برگزار شد با اعزام ۵ تیم دانشجویی شرکت کرد که تیم سپهر این دانشگاه به سرپرستی مصطفی سلیمانی توانست مقام سوم این مسابقات رو کسب کند.

تیم عقاب دانشگاه پیام نور مشهد در مسابقات کن ست یا ماهواره دانشجویی نیز که پژوهشکده هوافضای ایران متولی برگزاری آن است، در لیگ حرفه ای “بازگشت به محل معین” موفق به تکرار مقام دوم سال گذشته خود شد.سرپرست این تیم آقای حامد جعفری ازدانشجویان نخبه هوافضای دانشگاه پیام نور مشهد بود که به همراه آقایان حجازی فر و مظلومی در این مسابقات شرکت کردند.سطح مسابقات ماهواره دانشجویی بسیار بالاتراز حد تصور است.تیمهایی از ایران که در مسابقات جهانی این رشته موفق به کسب مقام دوم جهان شده اند، در مسابقات ایران، رتبه ای بهتر از سوم نتواستند کسب کنند.

در حال حاضر فعالیت تیم ها به اوج خود رسیده و اکثر تیم ها در حال انجام تست های نهایی گلایدر خود هستند.
در تست های انجام شده رکورد مسابقات کشور که در اختیار دانشجوبان دانشگاه آزاد کرج است بارها و بارها شکسته شده و امید می رود امسال رکورد مسابقات در اختیار دانشجویان پیام نور مشهد قرار گیرد.
دانشجویان حاضر در تیم های پیام نور اکثرا دانشجوی هوافضای همین دانشگاه بوده و در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند و غالبا از افراد اولین ورودی این رشته در سال ۹۰ هستند.
از دیگر فعالیت های کمیته هوافضا می توان به برگزاری دوره آموزش ساز و کار هلی کوپتر، دوره آموزش ساخت موشک آبی، دوره تئوری و عملی آموزش طراحی و ساخت ماهواره دانشجویی اشاره کرد.

لازم به ذکر است هزینه شرکت این ۱۱ تیم در مسابقات بالغ بر ۵ میلیون خواهد بود که شامل هزینه ساخت و رفت و آمد خواهد بود که دانشگاه حداکثر نیمی از این مبلغ را پرداخت خواهد کرد.

Picture2

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *