به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

بسته خبری 15 اسفند/دومین نمایشگاه فروش بهاره مشهد آغاز به کار کرد

کد خبر: 5625 - 15 اسفند, 1392

گروه خبر – بسته خبری “مشهد ۹ شب” 15 اسفند ماه شما مخاطبین عزیز می توانید ساعت ۹ هر شب به غیر از جمعه ها، اخبار برگزیده شهر مشهد را در مشهد تریبون ببینید. این بسته را گروه مانیتورینگ مشهد تریبون تهیه میکند و البته باید به این نکته توجه داشت که این بسته به اخبار و رویدادهایی که سایر رسانه ها آنها را پوشش دادند و در مشهد تریبون منتشر نشده است، می پردازد. طبیعتا رویکرد گزینشی اخبار ما بیشتر سمت و سوی فرهنگی، اجتماعی و هنری دارد. البته سایر اخبار نیز در صورت لزوم پوشش داده می شوند.

ما معتقدیم که هر شهروند مشهدی اگر هر شب این بسته خبری را مطالعه کند، از اتفاقات جذاب و مهم شهر مشهد آگاهی یافته و نیاز نیست که به دنبال اخبار مختلف در سایت های مختلف بگردد. در واقع گروه مانیتورینگ مشهد تریبون قبلا این کار را برای شما انجام داده است.

بسته خبر مشهد ۹ شب 15 اسفند ماه ۱۳۹۲ به شرح ذیل است :

پیش‌بینی ورود ۶ میلیون زائر در نوروز امسال به مشهد

حسن موحدیان  در حاشیه آئین درختکاری با بیان اینکه استاندار خراسان‌رضوی تمام اختیارت و کارها در امسال به خودمان داده‌اند، اظهار کرد: استاندار امسال دستور داده‌اند که تمام اقدامات برای پذیرایی از میهمانان نوروزی با خودمان باشد و ما نیز پیگیر هستیم.

وی افزود: در رابطه با آغاز سفرهای نوروزی جلسات متعدد با دستگاه‌ها و متولیان مربوطه گذاشته‌ایم و تدابیری در ارتباط با اسکان، حمل و نقل، بهداشت و امنیت عمومی، خدمات و نظارت برگزار کرده و مصوبات آماده و خودمان نیز پای کار هستیم.

فرماندار مشهد مقدس گفت: 20 اسفند هم یک مانور برگزار کرده و یک ستاد با همکاری شهرداری در خیابان طبرسی با نام ستاد دائمی سفرها راه‌اندازی می‌کنیم.(تسنیم)

سامانه الکترونیک درخواست و کاشت نهال در مشهد رونمایی شد

آئین روز درختکاری ظهر امروز در محل بیمارستان در حال احداث اکبر با حضور شهردار و فرماندار برگزار شد.

در این  آئین درختکاری 4 هزار اصله نهال کاشته شد و در حاشیه مراسم نیز از سامانه الکترونیک درخواست و کاشت نهال رونمایی شد.

با استفاده از این سامانه هر شهروند می‌تواند از طریق اینترنت به طور رایگان درخواست نهال کرده و آن را به نام خود ثبت کند.(تسنیم)

دومین نمایشگاه فروش بهاره مشهد آغاز به کار کرد

راضیه علیرضایی گفت: در آستانه نوروز برای سهولت دسترسی مردم به کالاهای ضروری با کیفیت و قیمت مناسب، نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در مشهد مقدس از 15 اسفند با بیش از یک هزار و 800 غرفه برای عرضه کالاهای اساسی شامل مواد غذایی، پوشاک، کیف و کفش، آجیل و خشکبار، شیرینی و سایر کالاهای مورد نیاز گشایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه در محل نمایشگاه بین المللی مشهد تا 24 اسفند برپا است، تصریح کرد: از آغاز به کار نمایشگاه‌های فروش بهاره در استان طبق جدول زمان بندی شده 28 نمایشگاه در شهرستان‌های مختلف استان در حال برگزاری است.(روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی)

10 درصد از معضل حاشیه‌نشینی مشهد حل شده است

سید محمد پژمان در حاشیه افتتاح پروژه 1300 واحدی مسکن مهر نیشابور با بیان اینکه اصلاح سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و بافت‌های فرسوده، سیاست کلی نظام در خصوص مسائل شهری است، اظهار کرد: در حال گرفتن نظرات برای طرح مطالعات جامع مسکن هستیم تا پس از آن بتوانیم در سیاست‌گذاری‌ها و مطالعات راهبردی وارد شویم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون نتایج این مطالعات به بیرون ارائه نشده است، گفت: نتایجی از این مطالعات گرفته شده است که در حال طرح با اعضای مجلس هستیم؛ حمایت‌های آنان برای تامین بودجه و اقدامات بعدی سازمان ملی زمین و مسکن لازم است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه طرح مسکن اجتماعی هفته آینده از سوی وزیر راه و شهرسازی در هیئت دولت مطرح و مقدار زمین، نحوزه ساخت و تخصیص منابع مالی مشخص می‌شود، تصریح کرد: در بودجه 93 مبلغی پیش‌بینی نشده است اما هزینه این طرح از محل درآمد طرح هدفمندی یارانه‌ها، مسکن اجتماعی پیگیری می‌شود.

پژمان با تاکید بر اینکه قرار است پراکندگی توزیع داشته باشیم تا دانه‌بندی گروه‌های اقتصادی در شهرها رعایت شود، در خصوص موقعیت مکانی مسکن اجتماعی خاطرنشان کرد: تصور می‌شود با توجه به اینکه مسکن اجتماعی برای اقشار کم‌درآمد است پس باید در مناطق فرسوده یا ضعیف‌ترین اراضی شهری یا دورترین نقاط باشد اما اصلا اینطور نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه تامین مالی مسکن اجتماعی به عهده استفاده‌کنندگان نیست و باید از سوی منابع دولتی، نهادهای اجتماعی، شوراها، شهرداری‌ها و خیران تامین شود، افزود: در حال گفت‌وگو با بهزیستی، کمیته امداد و مجمع خیران مسکن‌ساز هستیم تا بتوانیم از اعتبارات آنان استفاده کنیم.(ایسنا )

 

مطالب بيشتر

بدون نظر