پیشنهاد امروز
صفحه اصلی / جشنواره تئاتر فجر 92 / گزارش مشهد تریبون از شب سوم جشنواره تئاتر فجر در مشهد + برنامه های روز چهارم
طراحی سایت در مشهد

گزارش مشهد تریبون از شب سوم جشنواره تئاتر فجر در مشهد + برنامه های روز چهارم

گروه فرهنگی – سرویس تئاتر : امروز سومین روز از جشنواره تئاتر فجر در مشهد سپری شد.

در ساعت ۱۵  دوره آموزشی استاد محمود رضا رحیمی با موضوع  ” شگردهای بازیگری در دیدگاه هنر جدید از جنبه­ های دراماتوروژی” برگزار گردید.

1این دوره که با استقبال اهالی تئاتر مشهد روبه رو شده است تا ساعت۱۷:۳۰ ادامه یافت.

سپس نمایش ” دو یک به نفع بارسلونا” به کارگردانی مهسا غفوریان برای مرتبه دوم و آخر در این جشنواره در ساعت ۱۶ اجرا گردید.

4

شما می توانید گزارش تصویری این نمایش را از اینجا ببینید.

پس از آن در ساعت ۱۷:۳۰ نمایش ” رضا ” کار گروهی از استان قم اجرا گردید.

2این کار که دارای محتوای سنتی هم بود با استقبال اکثر افراد حاضر روبه رو نشد و بسیاری از افراد قبل از آنکه نمایش به نیمه برسد، سالن را ترک کردند.گزارش تصویری کامل این اجرای این نمایش را می توانید از اینجا ببینید.

در این نمایش سرابی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی به عنوان مهمان ویژه حضور داشت . سرابی پس از پایان این نمایش به اتاق خبر جشنواره آمد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

سرابی در اتاق خبر اظهار کرد :

امسال اولین سالی است که همزمان با برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر، شهر مشهد هم میزبان اجرای برخی از آثار این جشنواره است. این رخداد یک آغازی برای کار است و فکر می کنم این فرصتی بشود که در سالهای آینده هم این جشنواره با کیفیت و کمیت بهتری در مشهد اجرا شود.

3وی در باره تبلیغات جشنواره در سطح شهر گفت :

با توجه به اینکه این اولین جشنواره تئاتر فجر در مشهد است، تعداد اجراهای این جشنواره هم محدود است. لذا برای این تعداد محدود اجرا تبلیغات گسترده تری ضرورت نداشته است. به هر حال اهالی تئاتر در سالن ها حضور دارند و استقبال هم خوب بوده است. اگر سالهای آینده هم این جشنواره در مشهد باشد حتما تعداد آثار بیشتر می شود و نیاز به تبلیغات هم بیشتر می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی افزود :

بنده خودم خیلی تاکید داشتم که یک کار بین المللی در شهر مشهد اجرا شود و در نهایت هم این اتفاق افتاد. در انتخاب آثار همه چیز دست ما نبوده و عوامل دیگری هم نقش داشته است. یک بخش به انتخاب ما بر می گردد و یک بخشی هم بر اساس تشخیص دبیرخانه تهران است.در کل برگزاری این جشنواره در مشهد یک آغاز خوب است و آن را به فال نیک می گیریم.

پس از گفت و گوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، استاد محمود رضا رحیمی از مدرسان برجسته تئاتر کشور که این روزها در مشهد مشغول آموزش است به اتاق خبر آمد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

رحیمی در بین خبرنگاران گفت :

برگزاری جشنواره در مشهد باعث پیشرفت تئاتر در این شهر می شود و قطعا شما در آینده تاثر برگزاری این جشنواره را در روند حرکتی تئاتر مشهد خواهید دید.من در این دو روز فرهنگ بسیار بالایی را برای یادگیری در بین افراد حاضر در کلاس دیدم. در بچه ها صداقت و شرافت دیدم . ۱۷۰ نفر در سالن حضور داشتند و سالن را ترک نمی کردند و بچه ها بسیار با فرهنگ و با شخصیت بودند و برای من مهم بود که بچه ها سوال داشتند و این خیلی خوب است. از سنین متفاوت هنرجو آمده بود و من بسیار از این دوره لذت بردم.

4

وقتی تا این اندازه علاقه وجود داردا کار مسئولین سخت تر می شود و مسئولین ارشاد با برگزاری این جشنواره در مشهد کار خود را سنگین تر کردند.

حدودا ساعت ۲۰:۲۰ دقیقه بود که نمایش ” رضا” برای دوم اجرا گردید و جلسه نقد و بررسی این برنامه هم کنسل گردید.

گفتنی است احسان روحی بازیگر و کارگردان تئاتر مشهد هم در پایان روز کاری جشنواره چند دقیقه در بین اصحاب رسانه حاضر گردید و از مشکلات تئاتر شهر مشهد گفت.

فردا سه شنبه در ساعت ۱۵ کارگاه آموزشی جواد عظیمی با موضوع “فلسفه تئاتر و تئاتر فلسفی “در تالار عروسکی مجتمع امام رضا برگزار می گردد.

همچنین  نمایش «گزارش یک تصادف؛ چهاراه اندیشه – ساعت ۵» کاری از گروه تئاتر تجربه تربت حیدریه به مدت ۹۰ دقیقه به کارگردانی محمد حسن زاده در سالن بهار اجرا خواهد گردید. در ساعت ۱۷:۳۰ نمایش «رابینسون کروزئه» اثری از بخش بین الملل به کارگردانی علی رضا کوشک جلالی به مدت ۷۰ دقیقه در سالن اصلی تئاتر شهر اجرا می گردد.جلسه نقد و بررسی نمایش «رابینسون کروزئه» هم در ساعت ۱۹ برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط :

____________________________________________________

بسته کامل مشهد تریبون در پوشش برنامه های تئاتر فجر  – ویژه مشهد

______________________________________________________

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *