صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / آقای مقدم و جناب شهر آرا آنلاین/ بازدید کم و پول بیت المال
طراحی سایت در مشهد

آقای مقدم و جناب شهر آرا آنلاین/ بازدید کم و پول بیت المال

گروه رسانه:  با خودم کلنجار رفتم و وقتم را کمی آزاد کردم تا در مورد رسانه شهر مشهد که همان شهر آرا باشد قلم بزنم. این هم صرفا شاید نقدی باشد دلسوزانه و از سر اینکه گاها زیادی از بعضی چیزها شوکه می شوم.

از روزنامه حامد مقدم می گذرم! به چند دلیل آشکارا! مهمترین دلیل هم این که من فعال فضای سایبر و روزنامه نگار آنلاینم و نقد روزنامه  را به عهده اهل فنش وا می گذارم. البته بگذرم از اینکه روزنامه شهر آرا یک پنجم روزنامه ای مانند هفت صبح می ارزد. حالا چه از لحاظ قیمتش که ۲۰۰ در مقابل ۱۰۰۰ تومان است و چه از لحاظ اصول حرفه ای گری، سوژه یابی و چندی موارد دیگر که می گذرم.
اما برویم سراغ جناب شهرآرا آنلاین . من این رسانه سایبر را نقد می کنم و متاسفانه یا خوشبختانه حامد مقدم را هم غیر مستقیم نقد می کنم.به هرحال هر نقدی به این رسانه را متوجه حامد مقدم مدیرمسئول آن می دانم.

کم کم دارم به اصل موضوع نزدیک می شوم. اما قبل از اینکه نزدیک تر شوم بگویم که این نقد ما هیچ ربطی به اعضای تحصیل کرده و خوبی که در شهر آرا مشغولند ندارد و بنده شخصا نسبت به خیلی از این دوستان ارادت دارم ولی ایراد اصلی شهر آرا آنلاین را عدم موفقیت این رسانه در جذب مخاطب می دانم. بگذریم از اینکه خود روزنامه شهر آرا در شهر مشهد هم علاقه مند زیادی ندارد و البته در مقابل روزنامه های چاپ تهران هم بر روی کیوسک مطبوعات حرفی برای گفتن ندارد.

از این  نداردهای شهر آرا که بگذریم باید بگویم که حداقل برای منی که فعال فضای سایبر هستم، گذر از موضوع کم مخاطبی شهر آرا آنلاین  ممکن نیست.زیرا این رسانه با پول شهرداری و ذیل آن موسسه شهرآرا و بیت المال اداره می شود و اگرروزنامه هم آگهی می گیرد به اعتبار همین مردم است و با این همه خدم و حشم و ساختمان و بگیر و ببر و همه اینها خیلی سخت است که از این موضوع راحت بگذرم.

پس نمیگذرم . شهر آرا آنلاین با همه این تشکیلات و بودجه ای که دارد شاید اندازه یک وبلاگ خوب هم بازدید کننده ندارد و این مسئله را امری فاجعه آمیز می دانم. اما شاید آنچه که بیش از همه باعت تحیر می شود این است که این سایت با تمام اعتماد نفس، میزان بازدید از هر مطلب را هم درج می کند! مثلا ۸ بازدید! ۱۲ بازدید! ۳۰ بازدید!

قبل از اینکه بخواهم سایر حرف هایم را بزنم، چند نمونه سند از این بازدید های پایین می آورم تا ابتدا شما هم با من هم نظر شوید تا بعد با همراهی بیشتر شما نتیجه گیری کنم.

در بین ساعات ۱۶ تا ۱۸ امروز هجدهم آذرماه سری به این سایت زدیم. مطلبی با عنوان “بانک اطلاعات جامع گردشگری خراسان رضوی تدوین شود” تنها ۶ بازدید دارد. این در حالی است که از انتشار آن ۷۲ ساعت می گذرد! گزارشی دیگر با عنوان ” بولوار افتتاح شد، خط اتوبوس تعطیل” ۸ بازدید کننده داشته است.در حالی که ۲۴ ساعت از انتشار این مطلب گذشته و ۲۴ ساعت در فضای خبری مجازی برای  یک مطلب یک عمر محسوب می شود.

3

دو نمونه دیگر: مطلبی با عنوان “توزیع سبد کالایی دولت در جهت کاهش فشارهای تورمی بر اقشار کم درآمد است” دارای ۱۷ بازدید است. این در حالی است که این مطلب ۱۲ آذر منتشر شده و ۶ روز از عمر آن می گذرد. ۶ روز و ۱۷ بازدید! مطلبی دیگر با عنوان “تبدیل مشهد به قطب تولید محصولات فرهنگی” مفتخر به کسب ۲۷ بازدید است که در ۸ آذرماه بر روی خروجی شهر آرا آنلاین قرار گرفته است!

4

البته تعداد بازدید های اینطوری تا بخواهید فراوان است. ۱۰ بازدید و ۱۱ بازدید و همچنین بازدیدهای بالاتر برای بعضی مطالب خاص که شاید ۵ درصد مطلب به عدد ۴۰ یا ۵۰ بازدید برسند.

نکته اینجا است که شهر آرا این همه نیرو دارد و  اگر فقط خود بچه های شهرآرا و نه حتی اعضای خانواده آنها روزی یک بار به این سایت سر بزنند و بر روی لینک مطالب یک کلیکی بکنند، این چنین وضعیتی پیش نمی آید که به نظرم می رسد خود آنها هم خیلی پیگیر ماجرا نیستند.

برای رسانه ای که مثلا رسانه مردم مشهد است، خیلی  خوب نیست که آمار بازدید مطالبش به خصوص در حوزه شهری انقدر پایین باشد. این یعنی مردم استقبالی از این رسانه نمی کنند و این رسانه مردمی مشهد نیست و البته پربازدیدترین مطلب شهرآرا آنلاین هم هیچ ربطی به شهر مشهد یا گزار شهای تولیدی قوی ندارد.مطلبی با عنوان قیمت خودرو ها در ۱۷ آذر برای سایتی که ۹ ساعت به ۹ ساعت یا شاید بیشتر هم به روز نمی شود!

Picture1

رسانه ای که فقط به این دلیل که با پول مردم اداره می شود حساسیت ما را بر انگیخت. اگر این رسانه ملک شخصی حامد مقدم بود و با هزینه شخصی او مدیریت می شد برای ما هیچ فرقی نمی کرد که بازدید کننده و مخاطب دارد یا ندارد. اما وقتی از جیب من و شمای ساکن مشهد دارند با تشکیلات و امکانات هزینه می کنند خیلی موضوع سنگینی است.

یک وبلاگ خوب که نمونه آن در فضای مجازی شهر بسیار است، مطالبش حداقل ۷۰ بازدید را دارد ولی این رسانه موسسه شهرآرا مشهد با یک چنین وضعیتی رو به رو است. ۱۰۹ کلیک برای پربازدیدترین مطلب که حدودا ۲۴ ساعت بر روی خروجی قرار دارد و آن با موضوع کلیک خور قیمت خودرو که این تعداد بازدید در مقابل وبلاگ ها و  سایت های خبری معمولی که خصوصی اداره می شوند هیچ است و هیچ.

من در این مطلب اصلا قصدی نداشتم که کار بچه های شهر آرا آنلاین را از لحاظ حرفه ای بررسی کنم و به اصول کاری آنها دقت کنم. بر فرض اینکه تمامی مطالب و گزارش ها فوق العاده تهیه می شوند و تمامی مسائل ریز روزنامه  نگاری آنلاین هم در آنها رعایت می شود.اما رسانه ای که با استقبال عمومی مواجه نشود باعث این می شود که گزارش های حرفه ای این رسانه هم خوانده نشود.

البته متاسفانه ما نمی توانیم در خصوص میزان خوانده شدن مطالب روزنامه شهر آرا آمارگیری داشته باشیم. زیرا امکانش نیست ولی آنچه به نظر می رسد روزنامه شهر آرا هم تقریبا به بک روزنامه سازمانی تبدیل شده و به هر نحوی به دست یک عده آدم می رسد که به عقیده من اصلا این روزنامه نتوانسته جریان سازی کند.

اینکه همشهری شهرداری تهران همشهری آنلاین موفق را دارد دلیل نمی شود که شهرداری مشهد هم چون شهر آرا دارد شهر آرا آنلاین داشته باشد حتی اگر رسانه ای ضعیف باشد.

عدم استقبال عمومی از این سایت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از آن دلایل این است که خیلی ها با خود می گویند مگر روزنامه شهر آرا چه دارد که حالا ما سراغ شهر آرا آنلاین برویم. شاید هم عدم تبلیغ این سایت در فضای مجازی شهر مزید بر علت باشد و دلیل دیگر هم اینکه حامد مقدم هم باید مسئول روابط عمومی شهرداری باشد و هم مدیر مسئول شهرآرا که خودش دو رسانه می شود و البته شاید پست های دیگر که طبیعتا این تعدد پست ها از کیفیت کار یک مدیر کم می کند و همچنین دلایل دیگری که شاید بهتر باشد در جلساتی که دوستان تحریریه شهرآرا آنلاین از این پس برگزار می کنند بحث گردد.

به هرحال آنچه مشخص است که شهرآرا آنلاین دچار خستگی شده است و نیاز به خون تازه دارد. نیاز به یک تحرک و تغییر و تحول و به قول برخی از دوستان شهر آرا آنلاین یک پوستر مجازی است و من البته هنوز به این اعتقاد نرسیدم. اگر چنین باوری داشتم وقت خود را برای نقد یک پوستر تلف نکردم ولی درک می کنم که این رسانه با مشکلات عدیده ای رو به رو است که طرح بسیاری از آنها در حوصله این مطلب نمی گنجد. جالب اینجا است که در بخش “درباره ما” این سایت در خصوص استراتژی در قبال مخاطب افزایش ارتباط دو سویه با مردم و مسئولین  نوشته شده است که کاملا مشخص که مدیران این رسانه در خصوص آنچه می خواستند، توفیقات لازم را نداشته اند.

 در پایان آرزو دارم شهر آرا آنلاین دچار تحولات مثبت شود . زیرا این رسانه با پول بیت المال اداره می شود، به طوریکه تمام بنرهای این رسانه هم مربوط به فعالیت خودش می شود و مشخص است که درآمد زایی تبلیغاتی هم ندارد. متاسفانه این وضعیت به هیچ وجه مطلوب نیست. این مطلب بنده هم تنها با این انگیزه نوشته شد که به موسسه شهر آرا و مسئول روابط عمومی تلنگری وارد شود. البته نکات مثبت کاری روابط عمومی شهرداری مشهد را هم باید در نظر گرفت و در جای خود  به آنها پرداخت.حرف برای گفتن بسیار است و بقیه مباحث را به شما مخاطبین عزیز می سپارم.

 سید محمد جواد موسوی زاده جزائری –  By : smjmj

توضیح تحریریه مشهد تریبون : پایگاه خبری تحلیلی مشهد تریبون در صورت آنکه مسئولین رسانه شهر آرا آنلاین پاسخی نسبت به انتقادهای وارده توسط نویسنده این مطلب داشته باشند و آن را ارسال کنند قطعا جهت ایجاد تضارب آرا آن پاسخ را به صورت کامل منتشر خواهد کرد.

 تحریریه مشهد تریبون: دوستانی که با یک ip چندین نظر را با نام های مختلف می گذارند و نظرسازی می کنند در جریان باشند که تنها یک نظر آنها به انتخاب مدیر بخش نظرات منتشر می شود. لذا خواهشمندیم همه بگذارند روند طبیعی انتشار نظرات پیگیری  و از نظر سازی جلوگیری شود.همچنین لازم به ذکر است مشهد تریبون  نظرات یا بخشی از نظراتی را که حاوی توهین باشد را منتشر نخواهد کرد.

طراحی سایت در مشهد

۳۱ نظرات

 1. سلام و عرض ارادت . میخوام بگم الان شما تازه برای این شهر ارا آنلاین تبلیغ هم کردید چون ما اصلا نمی دونستیم شهر آرا آنلاین هم داریم تو این شهر . ولی فی الکل مطلب خوب و دلسوزانه ای بود. به نظرم این آقای شهردار جدید که شنیدم رو انضباط مالی هم توجه دراند یکم بررسی کنند و ببینند ریال ریال شهرداری بازده داره یا نه. اگه بازده نداره خرج نشه خب . خرج نشه هو.یجوری

 2. خسته نباشید
  تلاش شما برای نکته سنجی و ریزبینی و بازگویی آن‌ها برای یافتن جایگاهی در میان مدیران آتی که به ظاهر بی صبرانه منتظر آن‌ها هستید، قابل ستایش است.
  اما من باب ایراداتی که درباره عدم تبلیغات داشتید، شهرآرا آنلاین برخلاف مشهد تریبون وابسته به یک موسسه به غایت عریض و طویل است که درج آگهی از وب سایر مشاغل زرد را چندان نمی‌پسندد. به ویژه اگر با نیت افزایش کلیک باشد! حال آنکه عدم دریافت تبلیغات به دلیل عدم تصویب ساختار آگهی برای حوزه مجازی است.
  درباره محتوا نیز قیاس شهرآرا با همشهری در نسخه های آنلاین همانا گریزی به صحرای کربلاست! همشهری آنلاین را بررسی کنید، چند درصد مطالب تهرانی و یا به اصطلاح بومی است؟
  درباره آپ دیت دیرهنگام حق با نویسنده است، اما برای سایت نوپایی چون شهرآرا شاید از طرف نویسنده ای که با اکراه فراوان جانب احتیاط داشته و می گوید از خدمات مدیریت در حوزه های دیگر نمی توان چشم پوشی کرد، ارجاع به زمان تبلیغات انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری به ویژه همزمان با حضور کاندیداها در شهر هم بتوان یاد کرد.
  در مورد کامنت گذار هویجوری هم می‌خواستم بگم علاوه بر شهرآرا آنلاین در ادامه کامنتهای این پست با فتوشهر و کافه رسانه نیز شاید آشنا شدید. خدا را چه دیدی در این میان شاید بازدید تریبون مستقل(!) مردم مشهد هم افزایش یافت.
  سیدمحمد جواد موسوی زاده جزائری یا شایدم جزایری را با همه پیش و پسوندهایش که جستجو میکنم، عکاس می یابم…ا بلاگری که از کپشن نویسی برای تصاویر به عنوان یادداشت نویسی یاد می‌کند…

 3. من نمی دانم چراشهر آرا آنلاین انقدر دیر آپدیت می شود. ۹ ساعت؟ جه توجیهی دارد؟ یعنی ۹ ساعت هیچ خبری نبوده و هیچکی تو اون ساختمون شهرآرا نبوده؟ این را باید پذیرفت که دیر آپدیت می شوند و هیچ توجیهی هم نیست
  در خصوص نیوسنده هم بگویم که شما شاید زیادی جرات دارید که اینگونه نوشته اید . چون بلاخره هرکسی در مقابل این دوستان نقد نمی نوسد و امدی.ارم هدفتان خیر بوده باشه و همان طور که گفتید دلسوزانه نوشته باشید . خوا همراهتان

 4. به نظر من به هیچ کس ربطی ندارد که بازدید شهر آرا آنلاین چه قدر است. ولی به شرطی که این رسانه خودش درآمد زایی کند و تبلیغ بگیرد. وقای بودجه مستقیم از شهرداری به مووسه شهر ارا می رسد. خب باید این رسانه هم خوب عمل کند و برای مردم مشهد کار کند و اثر گزاری داشته باشد. تا زمانی که یک ریال پول دولتی به این رسانه تزریق شود باید این نقد ها ادامه داشته باشد ولی اگر خودش درآمد زایی کرد به هیچ کسی ربطی ندارد.

 5. سلام . چرا آقایان نمیآیند و یک گزار ش کار و یک گزارش شفاف در خصوص این همه ویژه نامه و رسانه شهر داری به مردم نمی دهند. بحث شهر آرا آنلاین یک بحث انحرافی است و خواهشا مطرح نکنید این رو. رسانه های زیادی هستند. مگر وزیر دادگستری نگفتن شفاف سازی بشود؟ خب آقایان بیاین بگویند چه قدر از پول شهرداری خرج این رسانه ها شده و چه قدر بازدهی داشته. اون موقع باور کنید کسی نقد نمی کند. نه آقای موسوی زاده نقد می کند و نه هیچ کس دیگر . ضمنا اگر شهر آرا آنلاین هم مانند شهر آرا تبلیغ بگیرد خیلی بهتر است چون فکر کنم تزریق پول خصوصی به هر موسسه و نهادی باعث افزایش رقابت و کیفیت بشود و پول دولتی شاید کمی کارها رو کند کند. در واقع همان خصوصی سازی

 6. جناب موسوی زاده، جنجال راه انداختن راه خوبی برای جلب نظر مخاطبا و کسب بازدید کننده نیست.
  کاش برای نقدی که می خواستید بنویسید حداقل طی چند روز مختلف از سایت بازدید می کردید و حداقل آمار درست ارائه می شد.
  امیدوارم در تولید مطالبتون تجدید نظر کنید.

 7. با تشکر از تلاش نویسنده محترم در ارتباط با شفاف سازی که ماهیتا از وظایف خبرنگار است.
  به نظر بنده کلونی قدرتی که با محوریت روابط عمومی شهرداری شکل گرفته دیر یا زود باید از هم بپاشد و برای همه مردم مشهد معلوم بشه که در مجموعه موسسه شهرآرا، روابط عمومی شهرداری و سایر نقاطی که رد پایی از آقای ع.ح.م هست چه اتفاقاتی خصوصا در حوزه مسایل اقتصادی رخ داده.
  احتمال می دم تلاش فعالین سایبری در زمینه شفاف سازی مسایل شهرآرا کمک کنه که اعضای شورای شهر و شهردار مشهد هم به طور جدی برای این حوزه فکری کنند و از اتلاف بیت المال به هر شکل ممکن آن و در هر نقطه ای که صورت گرفته جلوگیری شود.

 8. عرض سلام و احترام
  با اینکه گمان نمی کنم این کامنت در معرض دید عموم قرار گیرد اما باید عرض کنم که مشخص و واضح است نقد نویسنده محترم کاملا جهت گیرانه و هدفمند بوده و نه از روی دلسوزی!!!همه دوستان اهل رسانه به خوبی مستحضرند که نقد دلسوزانه با این ادبیات بیان نمی شود مگر نیتی سوئی چون تخریب یک رسانه!!
  شهرآراآنلاین هم همچون هر رسانه نوپای دیگری در اول راه خود قرار دارد و با اینکه هنوز چند ماهی بیشتر از راه اندازی آن نمی گذرد توانسته مخاطبین خاص خود را داشته باشد.

 9. بزرگوران؛ این جنجال ها فقط و فقط فقط به خاطر بی اخلاقی نگارنده که تحریک شده تنی چند از مسئولین شهری و منصوبین شونه هست ولاغیر. دین رو به دنیا فروختن و سوء استفاده کردن از واژه های دینی مثل بیت المال و.. خیلی باب شده. فقط اینکه وجدان و اخلاقیات در نظر گرفته نمیشه همین.
  نمیدونم چرا ما انسانها به اون دنیا و حسابو کتاب و جواب دادن فکر نمیکنیم؟ تهمت زدن و یکطرفه به قاضی رفتن و تخریب شخصیت خیلی راحته. اگر واقعا دلتون میسوزه چرا مغلطه میکنید؟؟؟ عکسی که از به روز رسانی در ۹ ساعت قبل گذاشتید مربوط به دیروزه که کل اینترنت روزنامه قطع بوده.
  خدا رو شکر .اینهمه تخریب علی حامد مقدم توسط افراد بی بصیرت، غیر متخصص، کم تجربه و مغرض نشان از توانمندیهای ایشونه.
  روزنامه در زمان ایشون پیشرفت کرده و کسی(حتی مدیر قبلی) تحمل قبول این پیشرفت و ندارند.
  خیلی خوبه که قلم به دست مزدور نباشیم. هرچند سخته!
  آخرت و فراموش نکنیم و جمله رهبر معظم انقلاب و فراموش نکنیم که فرمودند: ما حق نداریم فردی رو هرچند متهم مجرم محسوب کنیم. چه برسه به حامد مقدم که هیچ اتهامی هم بهش وارد نشده.

 10. ظاهرا بچه ها و دوستان آقای مقدم خیلی از این مطلب ناراحت شدند و نگارنده رو به همه چیز متهم کردند. از به دنبال پست بودن در آینده و اینکه توسط چندتا از مسئولین شهری تحریک شده است. البته این نگارنده هم باید عواقب کار خودش را در نظر میگرفت. جماعتی که به هیچ وجه تاب انتقاد ندارند رو برای نقد کردن انتخاب کردن همین می شود که به نگارنده هر چیزی بگویند. حالا ایشون چه تحریک شده و چه تحریک نشده بلاخره حرف حساب زده و تعداد بازدیدهای پایین شهرآرا آنلاین کاملا مشخص است و بهتر است بدون اطلاع تهمت نزنیم چون همان رهبر انقلاب بارها گفتند به کسی قبل از اینکه چیزی ثابت شود تهمت نزدنید. حالا این آقای بدون غرض که حتما هم غرض داره آیا اطمینان داره که موسوی زاده از سمت کسی تحریک شده؟ اگر اطمینان داره و مدرکی داره لطفا منتشر کند و رو کند تا همه بدانند. اگر هم اطلاع نداره نباید چنین سخنی رو بگه و به نظر من مدیر سایت نباید چنین نظراتی را منتشر کند

 11. زمان آریالای فیاضی فکر کنم کلا ۳۰ تا نیرو تو شهرآرا بودند و چه کیفیت خوبی داشت روزنامه . الان باید ۲۰۰ نفر اونجا کار میکنند. آیا نمسبت به این همه نیرو و پول نتیجه خوبی هم حاصل شده. اصلا از مردم یک نظر سنجی بشه ببینند این پول ها چه میشه نتیجش

 12. این آقای موسوی زاده لیسانس صنایع است چه اطلاعی از روزنامه نگاری دارد که بخواهد اظهار نظر کند؟

 13. سلام . من آقای نویسنده را می شناسم از اهالی فعالین دانشجویی و البته چند سالی است که کار خبر می کند.اما برایم جای تعجب است که ایشان چگونه چنین جراتی کردند؟ چنین جسارتی ؟ نه از شما بلکه از خیلی بزرگتر از شما هم بعید بود! شما از خط قرمزی گذشتید که دیگر راه برگشتی ندارید. من به ذهنم نمی رسید کسی بیاید و در مقابل این دوستان شهر آرا علنا نقد وارد کند. اید این از همان خصص جوانی باشد که شما شاید هم جوگیر شده باشید و الان هم از نگارش و انتاار این مطلب پشیمان. ولی واقعا این نگارش بر این دوستان گران می آید و دوباره می گویم شما از خط قرمز گذشتید. این حرف هایی که در کامنت زدند بخش کوچکی است. منتظر باشید که حملات بدتری به شما بشود .یا نباید این دوستان را نقد می کردید و یا اینکه تا آخر پایش بایستید. یا علی . توفیقی

 14. سلام جان نثارم جان نثار؛؛؛ من احساس می کنم خود آقای حامد مقدم خیلی منطقی تر از این طرفدارانش است و برخی از محتوا این مقاله را وارد می داند و اصلا ایشان فکر نکنم راضی باشند که دوستانشان به نویسنده تهمت بزنند که توسط فلان مسئول تحریک شده است. به هر حال کاش فرهنگ نقد کردن در کشور ما بیشتر جا بیفتد و از هرکسی نقد می شود بیاید و از منتقد تشکر کند. و کلام آخر جان نثار هم اینکه همه می دانند شهر آرا در مشهد محبوبیتی ندارد و اکثریت مردم مشهد با آن رابطه برقرار نکردند. من به واقع به این اعتقاد دارم چون نه خودم و نه قامیل و ایل و تبارم با شهر آرا غریبه ایم

 15. سلام همین سایت بی مخاطب شهرآراآنلاین در حال حاضر با رتبه الکسای دو هزار و ۶۰۰ در ایران و ۱۰۰ هزار در جهان روزانه بیش از ۳ هزار بازدیدکننده یکتا داره و این در حالیه که هنوز یک سال از تاسیس اون نگذشته. جالبه که سایت شما رتبه ایرانش بیش از ۱۶ هزاره و رتبه جهانیش یک میلیون و ۲۰۰ هزاره. حالا بماند مطلبی که شما نوشتین فرسنگ ها با اصول روزنامه نگاری و خبرنگاری حرفه ای فاصله داره و معلوم نیست ازش چی میخوان بهره برداری کنین. من به عنوان یک خبرنگار نوپا و آماتور که مطلب شما رو خوندم متوجه نشدم شما با شهرآراآنلاین و کلیک هاش مشکل دارین یا با روابط عمومی شهرداری؟

 16. درد جواب آماتور:
  من یکی از مخاطبین سایت مشهد تریبون هستم واخبار اجتماعی و هنر و فرهنگی را از این سایت دنبال می کنم. از آقای آماتور می پرسم که آیا مقایسه مشهد تریبون شهر ارا انلاین کار درستی است؟ مشهد تریبون خصوصی است و حودا یک ماهه داره فعالیت می کند و از خرجش رو خودش میده. حتی اگه ضعییف باشه به خودشون مربطوطه. ولی شهرآرا انلاین پول بیت الماال را مصرف میکند و به همه مربوط است. ضمنا شما فکر کردین رتبه سایت شهرآرا خوبه الان؟
  نظر شما را به سایت انعکاس ارجاع می دهم.سایتی که حتی یک دفتر ندارد و در مشهد مدیریت می شود و الکاسی آن زیر ۲۰۰ است و این در حالی است که یک سایت خبری است که در خانه مدیریت می شود. حالا اکاسی شهر آرا آنلاین با این همه امکانات و ساختار و پول به نظرتان خوب است؟ شما چرا صورت مسئله را پاک می کنید ؟ مسئله اصلی این است که خیلی ها معتقدند که در مقابل پولی که در شهر آرا به خصوص شهرآرا آنلاین هزینه می شود. بازدهی کافی و اثر بخشی درست و حسابی وجود ندارد .

 17. از قدیم الایام همین بوده که هر کسی خیلی خوب کار کنه و ریگی به کفشش نباشه آماج تهمت ها و افتراهای بسیاری قرار می گیره..آقای حامد بنده خدا هم از ای قضیه مستثنی نیست

 18. سلام . من نقد را خواندم . آقای مقدم و طرفدارانش در خصوص نقد های وارده پاسخ دهند و حمله نکنند به نویسنده بدبخت. حالا یکی پیاده شده و از این شبکه یک نقد کرده .

 19. خیلی ها معتقدند که روابط عمومی شهرداری در زمان شهردار سابق روابط عمومی شهردار بود و نه شهرداری . فیلم تبلیغاتی ساختن و مهندس به افق نگاه کند و این ماجرا ها که اصلا شایسته نیبود

 20. سلام..به نظر من اگه یه نگا به کارمند های شهرآرا بکنید میبینید که بیشترشون یا از وابستگان آقای حامد یا افرادی هستن که در انجمن اسلامی بودن … حالا چه تعداد از این روزنامه اخراج شدن که این افراد بیان سرکار …فکر میکنم همین کافی باشه که این شخصیت رو بشناسیم

 21. سلام به همه دوستان
  دوست عزیز نویسنده شما که در فضای مجازی مشغول به کار هستی و کار رسانه ای می کنی باید بدونی بازدید یکی از مولفه های سنج موفقیت یک سایت خبری هست و شاخص های دیگری مثل جریان سازی و تاثیر گذاری هم برای نقد یک سایت باید در نظر گرفته بشه ولی در مطلب شما صرفا در مورد بازدید اون هم بدونه در نظر گرفتن تعداد مطالب درج شده در یک روز صحبت شده. که این خودش جای بحث داره.
  آیا شما فکر می کنید دلیل رتبه ۲۶۰۰ شهر آرا آنلاین در بین سایت های ایرانی در الکسا به اتقاق ساده هست سایتی که از رتبه ۲۰۰۰۰ شروع و در یک بازه زمانی تا ۱۴۰۰ هم خودش رو رسونده در صورتی که همین سایت (مشهد تیرببون در حال حاضر) دارای رتبه ۱۶۰۰۰ بین سایت های ایرانی هست . اینکه الکسا به عنوان یک مرجع جهانی برای رتبه بندی سایت ها از شاخص میانگین بازدید روزانه استفاده می کنه فکر نکنم بر کسی پوشیده باشه
  من از نقد شما به عنوان یک عضو خانواده شهر آرا تشکر می کنم ولی از از تیتر تا عکس و محتوای مطلب میشه جهت دار بودنش را حس کرد
  شهر آرا نیاز به شانتاژ نداره نیاز به نقد دلسوزانه داره دوست عزیز، در این شکی نیست هر مدیری اشتباهاتی داره و نقاط قوتی و در زمان نقد باید هر دوتا را در کنار هم دید.

 22. آقای رحمان زاده عزیز :
  همینکه شما دوستان شهرآرا میان رتبه ۲۶۰۰ الکسا رو هی به رخ می کشن و ازشش دفاع میکنن یعنی اینکه واقعا باید شهر آرا آنلاین نقد بشه. آخه کی گفته ۲۶۰۰ برای شهرآرا آنلاین خوبه؟ اینایی که این حرفا رو میزنن الکیخودشون رو گول می زنن و دلشون رو خوش کردن. خیلی سایت های خبری هستند با چند ماه فعالیت اومدن زیر ۱۰۰۰٫ تازه با بوجه خصوصی و نه دولتی و نه امکانات
  این یعنی اینکه شما به همین قانع هستید و اتفاقا نیاز به نقد داشتید تا حرکت کنید

 23. جناب فاضل من نگفتم ۲۶۰۰ خوبه ، من رشد و کم شدن رتبه در الکسا رو گفتم شما اگر مطلب را میخوندید در اون اشاره شده بازدید از سایت کم هست ولی کم شدن رتبه نشون میده مخاطب داره افزایش پیدا میکنه

 24. به نظرم اگه نویسنده با لحنی کنایه آمیز سخن نمی گفت و نقد خود را تنها وارد می کرد بهتر بود. و این انتقاد را نسبت نویسنده دارم ولی این را هم بگویم شاید اگر نقد با این لحن نوشته نمی شد خیلی خوانده نمی شد و اثری نداشت و نمی توانست به قول نویسنده تلنگری بزند. امیدودارم همه چیز به خیر بگذرد

 25. در تایید گفته جناب رحمان زاده این رو باید بگم که مجموعه اخباری که توسط خبرنگاران شهرآرا تولید میشه، نهایتا در خروجی آنلاین قرار میگیره. البته به اخبار بین المللی، ملی و محلی هم توجه خاصی صورت میگیره. حالا این کجاش استفاده از بودجه بیت الماله. به این میگن مدیریت نوین رسانه ای که آقای حامد به بهترین شکل داره پیاده می کنه. این یعنی هم افزایی و کار ژورنالیستی با کمترین هزینه

 26. شهر آرا آنلان شده سایت روزنامه شهر آرا . اصا مثل همشهری آنلاین نیست که . یعنی خودش اصلا یک رسانه به حساب نمیاد که بهخواد نقد بشه. هر وقت از این حالت سایت روزنامه بودن در اومدن اون موقع نقدشون کنیدو اینها هنوز اندر خم یک کوچه اند. قدس آنلاین رو ببینید و همشهری آنلاین رو . بعد می بینید که شهر آرا آنلاین اصلا چیه دیگه

 27. بنظرم که هیج اشکالی نداره،نه که حالا مشهد تریبون مخاطب میلیونی داره…

 28. تمامی این جو سازی ها علیه شهرآرا زیر نظر آقای “ص” است که یکی از آروزهایش مدیرمسئول شدن در شهرآرا است

 29. مطمئن باشید شهرارا و مدریتش می رود رو هوا

 30. سلام و عرض ادب
  مطالب رو خوندم، از همه کسانی که دلسوزانه پیگیری کردن و نویسنده مطلب تشکر میکنم.
  چند نکته لازم میدونم بگم که از صبر شما برای خوندنش ممنونم.
  ۱-رنک یک خبرگزاری شهری(شهرآرا انلاین) به میزان ۱۰۰۰ برسه متناسبه و رنک یک سایت خبری محلی (مشهد تریبون)هم زیر ۱۰ هزار بسیار خوبه که هر دو مورد در حال رشد هستند
  ۲-سایت شهرآرا انلاین رو نمیشه با تریبون چه از زاویه نگاه، حرکت ، جریان سازی و تعداد نیرو و بودجه مقایسه کرد
  -انلاین یک سایت خبری با محور اخبار شهر مشهد و شهرداری که یک منیع رسمیه و اخبار غیر رسمی رو نمی تونه منتشر کنه اما تریبون این نیست و دایره اش فرق میکنه
  -قطعا بودجه انلاین از شهرداری تامین میشه اما با هزینه های روزنامه
  – زمان تولدشون دو تا هنوز خیلی کمه اما توفیقات انلاین بسیار پایینه چون مشخصه ۱۰تامسوول داره که باعث شده مدیریت محتوا و ساختار نداشته باشه و تریبون چون یک مسوول داره مشخص تره
  ۳-مطلب حاوی نکاتی است در رابطه با شخص اقای حامد که نگارنده با اطلاعات محدود نباید این ادبیات رو میداشت و کلا سنگ اندازی به یک شخص بزرگ برای بهره برداری از برکت حضور نام است نه اطلاعات جامع
  ۴- به قول اولین کامنت خیل خوب است که ما هم انلاین دیده شده، چون تا قبل از حمله سایت مشهد نیوز و بعد این سایت کسی انرا به چالش نکشیده و من خیلی خوشحال میشم ببینم به صورت مستمر مطالبی در نقد سایت انلاین اینجا نوشته بشه،
  ۵- دوستان احساساتی رو در کامنت ها نشر دادن که این نشون میده بعد از انتشار این خبر که سه روز از اون میگذره و همچنان در اخبار اصلی سایت هست دغدغه مندان رو به طرف خودش کشونده چ از طرف دوستامون در روزنامه وزین شهر مشهدو چ از طرف دوستان عزیز اقای موسوی زاده
  ….یه پیشنهاد : مسوول سایت بره شهرارا رو از نزدیک ببینه
  …. یه راه حل: خبرنگاران تنبل شهرارا به خوشدون بیان و برای حفظ ابرو کامنت تند ننویسن و کمی به فکر رسانه اشون باشن
  همین
  خوش ان مستی که از وقتم گرفت
  به داد سرگشتگی و دادم گرفت

 31. اگر بدانید برای دامین و هاست و سرور این سایت چه خرجها کرده اند و سفرهایی را به تهران برای جلسه با دکتر (ش) و… داشته اند و آقای م با توجه به اینکه م خبر رو هم دارد برای تسلط بیشتر بر فضای رسانه ای مشهد شهرآرا آنلاین را ایجاد کرد. این آقا که شنیده ام پست های زیادی در مجموعه شهرداری دارد و دریافتی ماهیانه اش را خدا می داند، کاش متوجه می شد که روزنامه نگار و مطبوعاتی نیست و مدیرمسئول و سردبیر بودن از عهده اش خارج است.
  این اولین نظر من در مشهدتریبون بود امیدوارم منتشر شود تا آخرین نظرم در این سایت نباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *