به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : شنبه 31 شهریور 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

آب و هوای مشهد / از طوفان 43 کیلومتری شب یکشنبه تا شروع بارش برف از سه شنبه این هفته

کد خبر: 1428 - 10 آذر, 1392

گروه هواشناسی : به گزارش گروه هواشناسی پایگاه خبری تحلیل مشهد تریبون هم اکنون مشهد در شب دوشنبه دارای دمای 5 درجه سانتیگراد است و دمای فردا شهر بین 3 تا 16 سانتیگراد تخمین زده می شود که این امر نشان از افزایش جزئی دمای هوا در مشهد دارد.

اما در خصوص طوفان دیشب در شهر مشهد و سر و صداهایی که همه شهرواندا نحتما با آن حداقل یک مرتبه از خواب بیدار شده اند، مدیر کل هواشناسی استان خراسان رضوی در گفت و گو با خبرگزاری فارس در مصاحبه ای مطالبی را بیان کرده است.

وی در این مصاحبه گفته است :

اداره کل مدیریت بحران استان قبل از ظهر روز شنبه در راستای اطلاع‌رسانی برای عموم از بروز بادی شدید همراه با گرد و غبار، بارش باران و کاهش محسوس دما خبر داد.بیشترین سرعت باد در ساعت 4 صبح امروز 43 کیلومتر بر ساعت بوده است و این باد از سمت شمال غرب استان خراسان رضوی شروع به وزیدن کرده است.شدت باد باعث کاهش میزان دید افقی به مقدار هزار و 200 متر شده است.سامانه پرفشار حاکم بر استان تا اواخر وقت امروز یکشنبه به طور کلی از مرزهای شرق استان خارج خواهد شد و توپوگرافی منطقه بر شدت وزش باد بسیار مؤثر است.

وی در خاتمه تنها عارضه بادی با چنین شدت را وجود ذرات گرد و غبار برای سلامتی عنوان کرد و گفت: می‌توان هنگام وزش بادی با چنین شدت که همراه با گرد و غبار است با بودن در فضای بسته‌ از عارضه این گرد و غبار جلوگیری کرد.

اما در خصوص روزهای پایانی هفته

اما در این خصوص رئیس هواشناسی مشهد امروز در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: از اواخر وقت امروز سيستم پايدار بر استان مستقر خواهد شد اما از اواخر وقت سه‌شنبه شاهد بارش باران و برف خواهيم بود.سامانه ناپايدار جوي كه از سه‌شنبه در استان پديد مي‌آيد سبب بارش برف و باران به خصوص در نيمه شمالي استان مي‌شود.

شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز با مراجعه به بخشآب و هوای مشهد پایگاه خبری تحلیلی مشهد تریبون از وضعیت دمای ان روز و روز بعدش، میزان شدت باد، رطوبت و سایر موارد آگاه شوید.

مطالب بيشتر

بدون نظر