صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / آب و هوای مشهد / از طوفان ۴۳ کیلومتری شب یکشنبه تا شروع بارش برف از سه شنبه این هفته
طراحی سایت در مشهد

آب و هوای مشهد / از طوفان ۴۳ کیلومتری شب یکشنبه تا شروع بارش برف از سه شنبه این هفته

گروه هواشناسی : به گزارش گروه هواشناسی پایگاه خبری تحلیل مشهد تریبون هم اکنون مشهد در شب دوشنبه دارای دمای ۵ درجه سانتیگراد است و دمای فردا شهر بین ۳ تا ۱۶ سانتیگراد تخمین زده می شود که این امر نشان از افزایش جزئی دمای هوا در مشهد دارد.

اما در خصوص طوفان دیشب در شهر مشهد و سر و صداهایی که همه شهرواندا نحتما با آن حداقل یک مرتبه از خواب بیدار شده اند، مدیر کل هواشناسی استان خراسان رضوی در گفت و گو با خبرگزاری فارس در مصاحبه ای مطالبی را بیان کرده است.

وی در این مصاحبه گفته است :

اداره کل مدیریت بحران استان قبل از ظهر روز شنبه در راستای اطلاع‌رسانی برای عموم از بروز بادی شدید همراه با گرد و غبار، بارش باران و کاهش محسوس دما خبر داد.بیشترین سرعت باد در ساعت ۴ صبح امروز ۴۳ کیلومتر بر ساعت بوده است و این باد از سمت شمال غرب استان خراسان رضوی شروع به وزیدن کرده است.شدت باد باعث کاهش میزان دید افقی به مقدار هزار و ۲۰۰ متر شده است.سامانه پرفشار حاکم بر استان تا اواخر وقت امروز یکشنبه به طور کلی از مرزهای شرق استان خارج خواهد شد و توپوگرافی منطقه بر شدت وزش باد بسیار مؤثر است.

وی در خاتمه تنها عارضه بادی با چنین شدت را وجود ذرات گرد و غبار برای سلامتی عنوان کرد و گفت: می‌توان هنگام وزش بادی با چنین شدت که همراه با گرد و غبار است با بودن در فضای بسته‌ از عارضه این گرد و غبار جلوگیری کرد.

اما در خصوص روزهای پایانی هفته

اما در این خصوص رئیس هواشناسی مشهد امروز در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: از اواخر وقت امروز سیستم پایدار بر استان مستقر خواهد شد اما از اواخر وقت سه‌شنبه شاهد بارش باران و برف خواهیم بود.سامانه ناپایدار جوی که از سه‌شنبه در استان پدید می‌آید سبب بارش برف و باران به خصوص در نیمه شمالی استان می‌شود.

شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز با مراجعه به بخشآب و هوای مشهد پایگاه خبری تحلیلی مشهد تریبون از وضعیت دمای ان روز و روز بعدش، میزان شدت باد، رطوبت و سایر موارد آگاه شوید.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *